אלכס גלעדי: הייתי בוחר ביהודה מעיין לראשות הוועד האולימפי

האם הגיע זמנו של ורשביאק לפנות מקום? לחבר הוועד הבינלאומי כבר יש יורש: "יהיו בחירות בדצמבר, אני לא יכול לדעת מה יקרה מאחורי הקלעים. ואולי בכלל צריך ספורטאי שיעמוד בראש? "יעל ארד בהחלט ראויה, אבל רק בעוד 3-4 שנים''

מערכת אתר ערוץ הספורט  09.08.12 - 19:45
תחילת כתבה

המשחקים האולימפיים בלונדון עדיין לא הסתיימו, אבל לאחר הכישלון של המשלחת הישראלית להביא מדליה לראשונה מזה 20 שנים הסקת המסקנות כבר נמצאת בעיצומו. מי שמבין דבר או שניים בנושא הוא חבר הוועד האולימפי הבינלאומי אלכס גלעדי, שהתראיין ל"אולפן הפתוח" של ערוץ הספורט וסיפק את הזווית שלו לעתיד הספורט האולימפי בארץ.


אלא שעוד לפני המבט קדימה, גלעדי קיווה להעניק מדליה ללי קורזיץ, שבסופו של דבר נשארה מחוץ לפודיום: "הפעם התאכזבנו מאוד, אבל יותר מאיתנו התאכזבו הספורטאים. מיד אחרי שחילקתי לגולשת מספרד (מריה אלבאו) את המדליה דיברתי עם שחקר צוברי, חיבקתי אותו, אבל ראיתי עצב עמוק בעייינים. נכון שהוא כבר הביא לנו מדליה, אבל זה לא משנה".

מיד לאחר מכן הנציג הבכיר שלנו בוועד הבינלאומי נשאל על הצורך בשינוי בראש הוועד האולימפי הישראלי, ובמיוחד האם הגיע הזמן שהיו"ר צבי ורשביאק יפנה את מקומו. "יהיו בחירות בדצמבר ומי שיקבל את מירב הקולות יהיה היו"ר הבא. זה פאנל ששייך להתאחדויות הספורט ולחברי הוועד הישראלי".

בנוגע למי ראוי להיות יורשו של ורשביאק, כאשר מי שהוזכר כמועמד הוא יו"ר איגוד השייט יהודה מעיין הוסיף גלעדי: "אני הייתי מצביע לו מיד.  בכל מקרה אני לא יודע מה יהיה מאחורי הקלעים, אני לא נמצא שם הרבה".

שם נוסף שעלה הוא זה של יעל ארד. גלעדי מעריך את יכולותיה של המדליסטית האולימפית הראשונה של ישראל, אך סבור כי זמנה יגיע בעתיד: "אנחנו יודעים שישי לה כישורי ניהול, זה בדיוק מה שהיא עושה ב-10 השנים האחרונות. היא צריכה לבלות עוד 3-4 שנים בפעילות יותר שוטפת כדי להכיר את המערכות. היא ממסומנת כראויה לכל תפקיד בניהול הספורט בישראל".

הדפס