הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

בית חדש? היעדים האפשריים של ערן זהבי

החלוץ הישראלי של פ.ס.וו צפוי לעזוב את הולנד, ויש מספר יעדים אפשריים: חזרה אפשרית למכבי ת"א, מעבר מפתיע לאיחוד האמירויות או המשך הדרך באירופה. הצביעו: לאן כדאי לו לעבור?

רועי ויינברג
רועי ויינברג  14.01.22 - 17:35
(Getty)
(Getty)

בגיל 34, ערן זהבי נמצא על פרשת דרכים. מבחינה מקצועית, אין ספק שלחלוץ המצוין עוד נשאר מה לתרום: הוא הבקיע 4 שערים ובישל 3 נוספים עבור פ.ס.וו שנמצאת במקום השני בליגה ההולנדית, סיים קמפיין מוצלח במיוחד עבור נבחרת ישראל ועדיין מספיק טוב בשביל להיות חלוץ משמעותי באירופה.

בכל זאת, הוא צפוי למצוא את דרכו לקבוצה חדשה. התקשורת ההולנדית דיווחה היום (חמישי) על כך שהוא לא ימשיך בפ.ס.וו איינדהובן ויעזוב לבית חדש, לאחר שביתו נפרץ פעמיים במהלך השנה האחרונה. בסביבתו של זהבי טוענים כי משפחתו לא מרגישה בטוחה במדינה, והוא בשיחות עם המועדון לגבי המצב הרגיש. זאת הזדמנות טובה לחשוב על יעדים אפשריים שנשארו לו.

חזרה הביתה: מכבי תל אביב

למה כן: אין מקום כמו הבית. אחרי שני אירועי השוד באירופה, יכול להיות שהדבר הבטוח ביותר והטוב ביותר עבור זהבי ומשפחתו הוא לחזור חזרה לישראל. איחוד עם מכבי תל אביב, במדיה כזכור שיחק בין 2013 ל-2016, יכול להיות הדבר הטוב ביותר עבור התא המשפחתי. הסיטואציה המקצועית מעניינת גם היא: אם יעזוב בינואר הוא יגיע לקבוצה שעדיין תתחרה בינואר, ובמרחק 13 נקודות ממכבי חיפה הראשונה הוא ינסה לעשות את הבלתי אפשרי.

למה לא: יכול להיות שמדובר בחזרה אחורה. זהבי הוא האחרון שמפחד מאתגרים, אבל הוא כבר השיג כל מה שהיה אפשר להשיג עם מכבי תל אביב: אליפויות, דאבל, כדורגלן העונה ועלייה לשלב הבתים של ליגת האלופות. זהבי עדיין מספיק טוב בשביל לרדוף אחרי דברים חדשים בקריירה, מה הוא יכול להשיג במכבי ת"א שלא השיג בעבר?

להמשיך להתקדם: יעד אחר באירופה

למה כן: מקצועית הוא שם. בעונה הראשונה בפ.ס.וו איינדהובן הוא הבקיע 11 שערים עם 3 בישולים והיה טוב מאוד כששיחק גם השנה, והוא שחקן הרכב לגיטימי בליגה ההולנדית החזקה. מעבר לקבוצה אחרת מסדר הגודל של איינדהובן, או לקבוצה בה יפתח בכל משחק ויהיה מרכזי. מבחינת האיכות הוא שם, וזה אולי האתגר הכי גדול שנשאר לו - להוביל קבוצה לאליפות או למקום גבוה בליגה אירופית בכירה.

למה לא: ככל הנראה מאותן סיבות בגללן המשפחה מעדיפה לא להמשיך באיינדהובן. בשנים האחרונות הוא ומשפחתו עברו בין ישראל, סין והולנד, בה המשפחה עברה שני אירועי שוד אלימים. המעבר למקום אחר באירופה אמנם יהיה אתגר מקצועי דומה, אך עלול להיות דומה מבחינת כל מה שקשור למשפחתו.

הכסף הגדול: איחוד האמירויות

למה כן: זהבי העביר לאחרונה חודש בדובאי עם משפחתו, והמעבר לליגה עשוי להתאים לשני הצדדים. הן מבחינת איכות החיים והן מבחינת המשכורת שהוא עשוי להרוויח, האמירויות עשויות להציע לו תנאים טובים יותר מכל מקום אחר. אם חאמס רודריגס למשל עבר לליגה הקטארית, אולי נראה גם את זהבי מגיע לשם.

למה לא: הליגה הקטארית או האמירתית לא חזקות במיוחד. הן יכולות להיות "קטנות" על זהבי, והוא כבר היה בסרט הזה במדי גוואנגז'ו R&F. בין 2016 ל-2020 הוא שיחק בסין, שנים בהן הגיע למספרים דמיוניים של 91 שערים ו-34 בישולים ב-106 משחקים. גם כאן, זאת יכולה להיות מעין חזרה אחורה.

יבשת נוספת: ארצות הברית

למה כן: איזון מסוים בין כל היתרונות האחרים. זהבי יכול לקבל סכום בוה בליגה בה משחקים לא מעט כוכבי עבר, כולל גונזלו היגוואין או לורנצו אינסינייה שיצטרף בקיץ הקרוב. לא מעט שחקנים גדולים הזדקנו בארצות הברית, כמו דיוויד בקהאם או זלאטן איברהימוביץ', ויכול להיות שזאת גם תהיה התחנה האחרונה בקריירה שלו. בנוסף, כך תהיה לו הזדמנות להיות דומיננטי ביבשת שלישית אחרי אסיה (סין) ואירופה (הולנד).

למה לא: גם כאן יש את השאלה של המצב המשפחתי, וההתרגלות לתרבות אחרת לגמרי בפעם הנוספת תוך שנים ספורות אחרי ישראל, סין והולנד. זאת אמנם אופציה מעניינת מבחינה מקצועית ומבחינה כלכלית, אבל מרגיש שזה מעין פשרה בהשוואה לאפשרויות האחרות: לא חזרה הביתה כמו בישראל, לא הכסף של דובאי ולא האתגר המקצועי של אירופה.

הצביעו בסקר: לאן לדעתכם זהבי צריך לעבור?