הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"האיראנים? אפילו גבר עוד יקבל מחזור"

יו"ר הוועד האולימפי צבי ורשביאק הגיב בגל"צ להצהרות שנציגי הרפובליקה האסלאמית יתמודדו גם מול ישראלים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  24.07.12 - 11:51
תחילת כתבה

יושב ראש הוועד האולימפי הישראלי, צבי ורשביאק, לא מתרגש מההצהרות של ראש המשלחת האיראנית כי נציגי הרפובליקה האסלאמית יתחרו גם מול ספורטאים מישראל בלונדון. מדי ארבע שנים צצות תופעות של יריבים איראנים שנעלמו רגע לפני תחרות, אבל בארץ לא מאמינים שהתופעה חלפה.

"תיארתי לעצמי שתגיע הצהרה כזו", אמר הבוקר (שלישי) ורשביאק בראיון לגלי צה"ל. "לא מזמן הכריז במפורש ז'ק רוג, נשיא הוועד האולימפי הבינ"ל, כי אם הם מתכננים לא להגיע לתחרויות, מוטב להם שלא יגיעו בכלל. רוג איים שמי שלא יגיע, יעוף הביתה, ואולי כל המשלחת תעוף. אני מניח שהם לא יתחרו נגדנו. אם ייצא להם להתמודד מול ישראלי, הם יביאו פתק מהרופא על קלקול קיבה או סחרחורת, אפילו גבר פתאום יקבל מחזור".

בניגוד לאירנים, הבהיר ורשביאק, היחס של הספורטאים הישראלים ליריבים המוגדרים ממדינות "אויב" הוא רגיל לגמרי. "אנחנו מתייחסים אליהם כמו אל כל ספורטאי", הוסיף יו"ר הוועד הישראלי. "לא עולה על דעתי לא ללחוץ יד או להגיד לספורטאי שלנו לא לחבק או לגעת. שיהיה ברור, מחוץ לתחרויות גם האיראנים מתחבקים איתנו, אבל דואגים שלא יראו את זה".

כזכור, ראש הוועד האולימפי של איראן, בראם אפשרזאדה, הצהיר: "אנחנו נהיה נאמנים לספורט. נפעל לפי הספורטיביות ונתמודד מול כל מדינה. בספורט ובאולימפיאדה, כל המדינות צריכות להיות ביחד בידידות. סולידריות עבור כל הארצות היא חשובה".

אלכס גלעדי, חבר הוועד האולימפי הבינ"ל, התייחס גם הוא לסוגיה בראיון לגל"צ: "לא מפתיעה אותי התגובה הזאת. המסמך שנשלח להם על ידי הוועד האולימפי הבינ"ל היה מאוד קטגורי: אתם תשתתפו בכללי הספורט או שיש לנו דרכים לטפל בזה. אם תגידו שספורטאי פצוע, נשלח את הרופאים שלנו לבדוק אותו. יש זמן לראות אם זה אכן יקרה, אבל זו הצלחה לנחישות של הוועד האולימפי הבינ"ל".

כשנשאל אם הוא מדמיין מצב בו ספורטאי איראני ילחץ יד לישארלי, ענה גלעדי: "לא צריך לעשות אובר דרמטיזציה של מה שצריך להיות טבעי. כל ספורטאי צריך להתחרות והטובים ביותר מנצחים. לבי כואב על הספורטאים של המדינות האלה, שעבדו קשה ונאלצים לקבל את ההוראות של הפוליטיקאים. אני מקווה שהם לא רק יגיעו לתחרויות נגדנו, אלא שהספורטאים שלנו גם יגברו עליהם".

המשחקים האולימפיים יפתחו באופן רשמי ביום שישי הקרוב בטקס חגיגי בלונדון, על אף שחלק מהתחרויות יחלו עוד קודם לכן. הישראלי הראשון שייכנס למעגל התחרויות הוא שחקן הבדמינטון מישה זילברמן, שייצא לדרך בשבת הקרובה.