פדרר עלה לחצי הגמר, גם דיוקוביץ' יהיה שם

לונדון: המדורג 1 בעולם הדיח את איסנר ויפגוש את דל פוטרו. הסרבי יתמודד מול מארי. נשים: סרינה העפילה

מערכת אתר ערוץ הספורט  02.08.12 - 19:38
דיוקוביץ', מתקרב למדליה (gettyimages)
דיוקוביץ', מתקרב למדליה (gettyimages)
תחילת כתבה

אחרי שהצמד הישראלי אנדי רם ויוני ארליך הודח ברבע גמר טורניר הזוגות בלונדון, נותר לנו רק לצפות ביכולת המרהיבה שמציגה צמרת הטניס העולמי. היום (חמישי) נערכו מאבקי רבע הגמר בטורניר היחידים והיחידות וכיאה לטורניר יוקרתי, צפויים מפגשים מותחים במאבקים על המדליות. עד כמה מותחים? את זה תגלו בפסקות הבאות.

גברים
המדורג 1 בעולם, רוג'ר פדרר, התאושש מההפסד בזוגות לרם וארליך, והמשיך במסע שלו לעבר מדליה אולימפית ראשונה בקריירה בטורניר היחידים. הפנומן משווייץ גבר 4:6, 6:7 על ג'ון איסנר האמריקני והעפיל לחצי הגמר. שבירה אחת הספיקה לפדרר במערכה הראשונה, בעוד בשנייה השניים שמרו על ההגשות בעקשנות עד שבשובר השוויון ידו על המדורג 1 היתה על העליונה. בשלב הבא יפגוש פדרר את הארגנטיני חואן מרטין דל פוטרו שניצח 4:6, 6:7 את קיי נישיקורי מיפן.

אנדי מארי המקומי ניצח בקלות את ניקולאס אלמגרו הספרדי 4:6, 1:6 והמשיך בדרכו הבטוחה לעבר מדליה. על אף מערכה ראשונה צמודה יחסית, את המערכה השנייה ניצח הבריטי תוך 25 דקות בלבד כשהוא שולח לעבר הספרדי 15 אייסים ו-29 ווינרים. בחצי הגמר מצפה לבריטי, ולכולנו למעשה, משחק סופר-מסקרן, כאשר המדורג 4 בעולם יפגוש את נובאק דיוקוביץ'הסרבי שמדורג במקום ה-2 בעולם גבר בשתי מערכות (1:6, 5:7) על ג'ו ווילפריד טסונגה והבטיח לעצמו משחק על מדליה (אם יפסיד בחצי יאבק על הארד).

נשים
ויקטוריה אזרנקה
המדורגת מספר 1 בעולם, ניצחה את אנג'ליק קרבר 4:6, 5:7 ועלתה לחצי גמר הטורניר. אזרנקה שברה כבר בפתיחה ועלתה ל-0:2, הגרמנייה הצליחה לשבור בחזרה ולהשוות ל-4:4, אבל נשברה במשחקון האחרון. במערכה השנייה היתה בסימן שובר מי ששובר אחרון. גם כאן אזרנקה שברה במשחקון האחרון במערכה וניצחה את המשחק. הבלארוסית תפגוש בחצי הגמר את סרינה וויליאמס שהביסה בקלות מפתיעה את קרוליין ווזניאקי 0:6, 3:6. המערכה הראשונה הסתיימה תוך 28 דקות והאמריקאית העיפה 30 ווינרים לצד השני של המגרש.

הפתעה גדולה הגיעה ממגרש מספר 2, שם מריה קירילנקו הדיחה את אלופת ווימבלדון 2011 פטרה קביטובה עם 6:7, 3:6. בחצי הגמר תצפה לה משוכה גבוהה לא פחות - מריה שראפובה. הרוסיה רשמה ניצחון מרשים במיוחד ברבע הגמר - 2:6, 5:7 על קים קלייסטרס - והבטיחה לעצמה בכך לפחות מאבק על מדליית הארד.

הדפס