הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

סיימה להתחרות בחץ וקשת ויצאה מהארון

קארן הלצר הדרום אפריקנית הצהירה מול כולם שהיא לסבית: "אני מקווה שזה ייתן אומץ לספורטאים אחרים"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  05.08.12 - 18:00
קארן הלצר, הפתיעה מול כולם (gettyimages)
קארן הלצר, הפתיעה מול כולם (gettyimages)

תגיות: לונדון 2012

לא מעט ספורטאים הגיעו למשחקים האולימפיים בלונדון, כאשר 23 מתוכם כבר הצהירו בגלוי על נטיות הומוסקסואליות. אף אחד לא ציפה לדרמה במתחם הקשתות, שם הפתיעה אחת המתחרות כשיצאה מהארון מול כולם.

קארן הלצר הדרום אפריקנית, שסיימה רק במקום ה-46 מתוך 64, סיימה לסיום התחרות ואז הכריזה בגלוי כי היא לסבית. "אני מקווה שזה ייתן אומץ לאנשים, לספורטאים נוספים", הסבירה הלצר את הצעד המפתיע.

"ככל שיותר אנשים ייצאו מהארון, כך יותר אנשים יבינו שלהיות גיי זה לא סיפור וכולנו נוכל להתקדם", המשיכה הספורטאית בת ה-46, שהחלה להתחרות רק לפני חמש שנים.

מתוך 23 הספורטאים עם נטיות הומוסקסואליות מוצהרות במשחקי לונדון, רק שלושה הם גברים. בבייג'ין 2008 עמד המספר על עשרה ובאתונה 2004 היו 11 שכבר יצאו מהארון. "ספורט הוא עדיין פינה הומופובית כמעט בכל תרבות, כך שזה חשוב שרואים את זה במשחקים האולימפיים ולהראות סולידריות", הסביר סיד זיגלר, ממייסדי אתר הקורא לספורטאים לצאת מהארון.

זאת לא הפעם הראשונה שספורטאי או ספורטאית אולימפיים יוצאים מהארון. מדליסט הכסף בטרמפולינה מסידני 2000 ג'י וואלאס הצהיר כי הוא הומו וגם גרג לוגאניס הגדול, גדול הקופצים למים שקטף שתי מדליות זהב בסיאול 1988, יצא מהארון כבר לפני יותר מעשור.