זה לא יהיה קל: ניתוח הגרלות הג'ודואים

ששון עשוי לפגוש את רינר כבר בקרב הראשון, מולאי יוכל להתמודד מול מוקי רק בחצי הגמר. הגרלה יחסית נוחה לבוטבול ולשמאילוב, ומה עם הנשים? מירי נבו עם הפרשנות שתעשה לכם סדר

מירי נבו, שליחת ערוץ הספורט לטוקיו
מירי נבו, שליחת ערוץ הספורט לטוקיו  22.07.21 - 08:55
תחילת כתבה

12 ג'ודאים הולכים לייצג את ישראל במשלחת למשחקים האולימפיים בטוקיו, והבוקר (חמישי) הם גילו מי יהיו היריבים האפשריים שלהם בתחרויות שייצאו לדרך בשבת הקרובה.

אורי ששון (מעל 100 ק"ג) - עשוי לפגוש את טדי רינר כבר בקרב הראשון שלו, לאחר שהצרפתי יפגוש את סטפן הגי האוסטרי בסיבוב המוקדם, כשששון העפיל לסיבוב השני (שמינית הגמר) אוטומטית. כזכור, מדליסט הארד מריו דה ז'ניירו כבר הפסיד לצרפתי במשחקים האולימפיים ב-2016.

פיטר פלצ'יק (עד 100 ק"ג) - הוא עולה לשמינית טכנית, שם הוא יפגוש או את גריגורי מינסקין האסטוני או את אוטגונבאאטר לחגבסורן המונגולי. שניהם אומנם נחשבים ג'ודאים ברמה טובה והמונגולי הוא הטוב יותר מבין השניים - אבל פלצ'יק חזק משניהם. ברבע צפוי לחכות לו אלוף העולם לשעבר, ארון וולף היפני.

לי קוכמן (עד 90 ק"ג) - יקיים קרב ראשון מול הצ'כי דויד קלאמרט, שאותו הוא אמור לעבור, ואחריו הוא צפוי לפגוש את לשה בקאורי הגאורגי בשמינית - קרב קשה מאוד מאחר שהגאורגי פייבוריט מובהק.

שגיא מוקי (עד 81 ק"ג) - יתמודד בקרב הראשון שלו מול אדוארדו יודי סנטוס הברזילאי, שבהחלט לא יהיה קל, אבל הישראלי מגיע אליו כפייבוריט. בשמינית הוא צפוי לפגוש את אנרי אגוטידזה מפורטוגל, שניצח את שגיא לפני כמה חודשים בהחלטת עונשים, אבל הוא בהחלט לא מאריות המשקל. אגב, אם יגיע לגמר, מוקי יוכל לפגוש את מתיאס קאס הבלגי, שאותו ניצח בגמר אליפות העולם ב-2019.

טוהר בוטבול (עד 73 ק"ג) - קודם כל, לשמחתנו, הוא לא פוגש את אונו בדרך לגמר. את הסיבוב ראשון הוא עובר טכנית, ובשמינית ייאבק נגד אחד מבין פתחי נורין האלג'יראי או מוחמד עבדלראסול הסודני, שיהיה מעניין לראות אם יתמודדו מול ג'ודאי מישראל. את כל אחד מהם בוטבול אמור לעבור, וקרב העלייה לרבע יהיה כנראה נגד ויקטור סטרפו ממולדובה, מאבק שצפוי להיות צמוד.

ברוך שמאילוב (עד 66 ק"ג) - הגרלה טובה מול קווין לופורט ממוזמביק, שאותו הוא צפוי לנצח. לאחר מכן בשמינית מצפה לו יחסית קרב נוח, כך שרבע הגמר נראה בהחלט אפשרי.

רז הרשקו (מעל 78 ק"ג) - הגרלה אכזרית. בקרב הראשון מצפה לה אלחת׳ני מערב הסעודית וזוהי יריבה שרז יכולה לנצח, אלא שבקרב השני מחכה לה הג׳ודאית היפנית אקירה סונה שהיא הפייבוריטית לזהב במשקל הזה וזכתה באליפות העולם ב-2019.

ענבר לניר (עד 78 ק"ג) - תתמודד בקרב הראשון מול המונגולית אוטגון אותה היא בהחלט יכולה לנצח, אחכ מחכה לה הג'ודאית הברזילאית מיירה אגייאר, שהיא פעמיים מדליסטית ארד אולימפית אבל חזרה מפציעה. ביום טוב ועם האנרגטיות של לניר אולי הישראלית תצליח להפתיע ולטפס לרבע הגמר.

גילי שריר (עד 63 ק"ג) - גילי המגיעה לא מדורגת תפגוש בקרב הראשון את האקר האוסטרלית, אם תנצח ותעלה לשמינית היא עשויה לפגוש אחת משתי היריבות העדיפות עליה - פרנסין ההולנדית או אוברדוביץ' הסרבית

תמנע נלסון לוי (עד 57 ק"ג) - הישראלית עלתה טכנית לרבע שם תפגוש אחת מבין מאריצה פרישיץ' הסרבית או אלדה סנדאס ממשלחת הפליטים.

גילי כהן (עד 52 ק"ג) - תפגוש בשמינית את גולבדם באבאמוראטובה הטורקמנית, ואם תעבור, היא תפגוש אחת מבין אקטרינה ג'יוקה הקנדית או את שארלין ואן סניק הבלגית המדורגת.

שירה ראשוני (עד 48 ק"ג) - קרב ראשון מול לוס אלבארס מקולומביה שנחשבת ליריבה נוחה, ובשמינית את חוליה פיגוארואה הספרדייה, שמבין המדורגות במשקל, יחסית סבירה. (ארד באליפות עולם 21).

אירועים ושידורים טוקיו 2020
בחירה לפי יום:
05.08
06.08
07.08
08.08
ישראלים
מומלצים
כדורמים: משחק הגמר גברים
10:30 08.08
כדורמים: משחק הגמר גברים
קראס אגת לקטוס וואל אאוגו
כדוריד: משחק הגמר נשים
09:00 08.08
כדוריד: משחק הגמר נשים
קראס אגת לקטוס וואל אאוגו
אגרוף: גמרים נשים וגברים
08:00 08.08
אגרוף: גמרים נשים וגברים
קרבות הגמר במשקל קל (גברים ונשים), משקל בינוני (נשים) ומשקל סופר-כבד (גברים) באגרוף
כדורעף: משחק הגמר נשים
07:30 08.08
כדורעף: משחק הגמר נשים
קראס אגת לקטוס וואל אאוגו
כדורסל: משחק הגמר נשים
05:30 08.08
כדורסל: משחק הגמר נשים
קראס אגת לקטוס וואל אאוגו
התעמלות אמנותית: נבחרת ישראל בגמר
05:00 08.08
התעמלות אמנותית: נבחרת ישראל בגמר
הנבחרת הקבוצתית של ישראל בגמר הקרב רב בהתעמלות אמנותית
כדוריד נשים
05:00 08.08
כדוריד נשים
משחק על הארד
אופני מסלול נשים וגברים
04:00 08.08
אופני מסלול נשים וגברים
נשים אומניום, ספרינט חצאי גמר וגמר, גברים קירין סיבוב 2 ו-3, גמרים
אתלטיקה: מרתון גברים (שלושה ישראלים)
01:00 08.08
אתלטיקה: מרתון גברים (שלושה ישראלים)
היום האחרון באתלטיקה, ריצת מרתון גברים, כולל מארו טפרי, גירמה אמרה ואיימרו עלמיה
כדורעף: משחק הגמר גברים
16:20 07.08
כדורעף: משחק הגמר גברים
קראס אגת לקטוס וואל אאוגו
כדוריד: משחק הגמר גברים
15:10 07.08
כדוריד: משחק הגמר גברים
קראס אגת לקטוס וואל אאוגו
ברזיל - ספרד
14:35 07.08
ברזיל - ספרד
גמר כדורגל גברים
כדורסל נשים
14:00 07.08
כדורסל נשים
משחק על הארד
אתלטיקה: באיולין-טפרי בגמר
13:00 07.08
אתלטיקה: באיולין-טפרי בגמר
היום התשיעי באתלטיקה, סלאמוויט באיולין-טפרי בגמר ריצת 10,000 מטרים נשים
אתלטיקה: גמרים אחרונים יום תשיעי
13:00 07.08
אתלטיקה: גמרים אחרונים יום תשיעי
היום התשיעי באתלטיקה: גמר קפיצה לגובה נשים, גמר הטלת כידון גברים, גמר ריצת 1,500 מטרים גברים, גמר ריצת 400X4 מטרים שליחים נשים וגברים
בייסבול: משחק הגמר גברים
13:00 07.08
בייסבול: משחק הגמר גברים
קראס אגת לקטוס וואל אאוגו
קראטה: גמרים
12:25 07.08
קראטה: גמרים
יום הקרבות השלישי בקראטה, המשקלים הכבדים
כדוריד גברים
12:00 07.08
כדוריד גברים
מדליית ארד
כדורסל נשים
10:30 07.08
כדורסל נשים
מדליית ארד
כדורמים: משחק הגמר נשים
10:30 07.08
כדורמים: משחק הגמר נשים
קראס אגת לקטוס וואל אאוגו
אופני מסלול נשים וגברים
09:55 07.08
אופני מסלול נשים וגברים
נשים ספרינט שלב 1/8, 1/4, גברים קירין סיבוב ראשון וגברים גמר מדיסון
התעמלות אמנותית: אשרם וזליקמן בגמר
09:20 07.08
התעמלות אמנותית: אשרם וזליקמן בגמר
לינוי אשרם וניקול זליקמן בגמר הקרב רב בהתעמלות אמנותית
קפיצות למים גברים
09:00 07.08
קפיצות למים גברים
מקפצה 10 מטרים
אגרוף: גמרים גברים ונשים
08:00 07.08
אגרוף: גמרים גברים ונשים
קרבות הגמר במשקל זבוב (גברים ונשים) ומשקל בינוני (גברים ונשים) באגרוף
כדורמים נשים
07:40 07.08
כדורמים נשים
קרב על הארד
כדורעף גברים
07:30 07.08
כדורעף גברים
משחק על הארד
כדורסל: משחק הגמר גברים
05:30 07.08
כדורסל: משחק הגמר גברים
קראס אגת לקטוס וואל אאוגו
התעמלות אמנותית: נבחרת ישראל
04:00 07.08
התעמלות אמנותית: נבחרת ישראל
הנבחרת הקבוצתית של ישראל במוקדמות הקרב רב בהתעמלות אמנותית
כדורעף חופים: גמר גברים
04:00 07.08
כדורעף חופים: גמר גברים
קראס אגת לקטוס וואל אאוגו
קאנו/קיאק: גמרים ספרינט
03:30 07.08
קאנו/קיאק: גמרים ספרינט
מקצי גמרים שונים בתחרויות הקאנו/קיאק ספרינט
גולף נשים
01:30 07.08
גולף נשים
סיבוב 4
גולף: הכרעה נשים
01:30 07.08
גולף: הכרעה נשים
סיבוב אחרון ומכריע בגולף נשים
אתלטיקה: מרתון נשים (שתי ישראליות)
01:00 07.08
אתלטיקה: מרתון נשים (שתי ישראליות)
היום התשיעי באתלטיקה, ריצת מרתון נשים, כולל לונה צ'מטאי-סלפטר ומאור טיורי
כדוריד נשים
16:00 06.08
כדוריד נשים
חצי גמר
טניס שולחן גברים
15:00 06.08
טניס שולחן גברים
קבוצתי גמר
כדורגל: המשחק על הארד
14:00 06.08
כדורגל: המשחק על הארד
קראס אגת לקטוס וואל אאוגו
אתלטיקה: גמרים שליחים ושליחות 100X4
13:50 06.08
אתלטיקה: גמרים שליחים ושליחות 100X4
היום השמיני באתלטיקה, גמרים ריצת 100X4 מטרים שליחים ושליחות
אתלטיקה: גמר ריצת 5,000 מטרים גברים
13:50 06.08
אתלטיקה: גמר ריצת 5,000 מטרים גברים
היום השמיני באתלטיקה, גמר ריצת 5,000 מטרים גברים. במקביל: גמר הטלת כידון נשים, גמר ריצת 400 מטרים נשים, גמר ריצת 1,500 מטרים נשים
רכיבה על סוסים: נבחרת ישראל
13:00 06.08
רכיבה על סוסים: נבחרת ישראל
נבחרת ישראל ברכיבה על סוסים במוקדמות תחרות הקפיצות - המקצה הקבוצתי
טיפוס: גמרים נשים
12:15 06.08
טיפוס: גמרים נשים
אירועי הגמר בכל המקצים בטיפוס נשים
אופני מסלול נשים וגברים
11:45 06.08
אופני מסלול נשים וגברים
נשים מוקדמות ספרינט, גברים ספרינט חצאי גמר גמרים, נשים מדיסון גמר
כדוריד נשים
11:30 06.08
כדוריד נשים
חצי גמר
אתלטיקה: הליכה מהירה 20 ק"מ נשים
10:30 06.08
אתלטיקה: הליכה מהירה 20 ק"מ נשים
היום השמיני באתלטיקה, מרוץ הליכה מהירה 20 ק"מ נשים
סייף קרב חמש מודרני נשים
09:45 06.08
סייף קרב חמש מודרני נשים
קראס אגת לקטוס וואל אאוגו
קפיצות למים גברים
09:40 06.08
קפיצות למים גברים
מקפצה 10 מטרים
התעמלות אמנותית: אשרם וזליקמן
08:50 06.08
התעמלות אמנותית: אשרם וזליקמן
לינוי אשרם וניקול זליקמן במוקדמות הקרב רב בהתעמלות אמנותית
כדורסל נשים
08:00 06.08
כדורסל נשים
חצי גמר
אגרוף: גמר
08:00 06.08
אגרוף: גמר
קרב הגמר במשקל כבד (גברים) באגרוף
כדורעף נשים
07:00 06.08
כדורעף נשים
חצי גמר
טניס שולחן גברים
06:50 06.08
טניס שולחן גברים
קבוצתי משחק על הארד
היאבקות גברים ונשים
05:40 06.08
היאבקות גברים ונשים
גברים חופשי 74 ק"ג / 125 ק"ג ו-65 ק"ג /97 ק"ג, נשים חופשי 53 ק"ג ו - 50 ק"ג
כדורגל: משחק הגמר נשים
05:00 06.08
כדורגל: משחק הגמר נשים
קראס אגת לקטוס וואל אאוגו
התעמלות אמנותית: אשרם וזליקמן
04:20 06.08
התעמלות אמנותית: אשרם וזליקמן
לינוי אשרם וניקול זליקמן במוקדמות הקרב רב בהתעמלות אמנותית
קפיצות למים גברים
04:00 06.08
קפיצות למים גברים
מקפצה 10 מטרים
כדורעף חופים: גמר נשים
04:00 06.08
כדורעף חופים: גמר נשים
ומשחק על הארד
קראטה: גמרים
04:00 06.08
קראטה: גמרים
יום הקרבות השני בקראטה, המשקלים הבינוניים
גולף נשים
01:30 06.08
גולף נשים
סיבוב 3
אתלטיקה: הליכה מהירה 50 ק"מ גברים
00:00 06.08
אתלטיקה: הליכה מהירה 50 ק"מ גברים
היום השמיני באתלטיקה, מרוץ הליכה מהירה 50 ק"מ גברים
טיפוס גמר גברים
17:30 05.08
טיפוס גמר גברים
גמר בהובלה
טיפוס - גמר גברים
17:00 05.08
טיפוס - גמר גברים
גמר ספיד
כדורעף גברים
16:00 05.08
כדורעף גברים
חצי גמר, צרפת - ארגנטינה
כדורעף חופים גברים
16:00 05.08
כדורעף חופים גברים
חצי גמר, קטאר - נבחרת הוועד הרוסי
טיפוס: גמר גברים
16:00 05.08
טיפוס: גמר גברים
גמר בהובלה
כדוריד גברים
15:30 05.08
כדוריד גברים
חצי גמר, ספרד - דנמרק
אתלטיקה: גמר 400 מטרים גברים
15:00 05.08
אתלטיקה: גמר 400 מטרים גברים
היום השביעי באתלטיקה
טניס שולחן נשים - מדליית זהב
14:00 05.08
טניס שולחן נשים - מדליית זהב
קבוצתי, סין - יפן
סלובניה - צרפת
13:55 05.08
סלובניה - צרפת
חצי גמר גברים
לכל האירועים >