התרסקות כואבת בטוקיו: צפו בנפילה של קוהיי אוצ'ימורה

האלוף האולימפי האגדי מריו דה ז'ניירו ולונדון, שנחשב לאחד המתעמלים הגדולים בהיסטוריה, החליק בתרגיל המתח וסיים את דרכו במשחקים האולימפיים עוד בשלב המוקדמות

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  24.07.21 - 09:15
תחילת כתבה

גם לטובים ביותר דברים כאלה יכולים לקרות. קוהיי אוצ'ימורה, שנחשב לאחד השמות הכי גדולים במשחקים האולימפיים בטוקיו, לא ירצה לזכור את הפתיחה שלו באולימפיאדה הזאת, דווקא במדינת הולדתו. אחד מגדולי המתעמלים בכל הזמנים, סיים היום (שבת) את דרכו מוקדם מהצפוי בטוקיו 2020, עם מפח נפש גדול מבחינתו.

היפני האגדי, שזכה בעבר ב-7 מדליות אולימפיות (כולל 3 מזהב), נפל במוקדמות של תרגיל המתח וקיבל ציון הרבה יותר נמוך ממה שקיווה - 13.866 נקודות. מאחר שקודם לכן ויתר על השתתפותו במקבילים, הנפילה הובילה לסוף דרכו במשחקים - במה שבהחלט עשויה להיות הופעתו האחרונה אי פעם באולימפיאדות.

אוצ'ימורה ביצע תרגיל בדרגת קושי גבוהה, שהעניקה לו 6.6 נקודות וגם פתח מצוין עם מספר אלמנטים מדויקים, אך ההחלקה מהבאר סגרה את הגולל על האפשרות שיעפיל לגמר אולימפי במכשיר אישי. המתעמל בן ה-32, ללא ספק אחד הגדולים בהיסטוריה בענף היוקרתי, רשם היום את הופעתו הרביעית במשחקים האולימפיים והגיע לתחרויות כשהוא האלוף האולימפי המכהן בקרב רב האישי והקבוצתי מריו.

אוצ'ימורה פרץ לצמרת עם שתי מדליות כסף במשחקי בייג'ין 2008, בתחרות הקרב רב ובתחרות הקבוצתית. מ-2009 עד 2016 גילה המתעמל היפני דומיננטיות יוצאת דופן עם 5 מדליות אולימפיות בריו ובלונדון, 3 מתוכן מזהב. המתעמל היפני האגדי מחזיק גם ב-21 מדליות באליפויות עולם בהתעמלות מכשירים, 10 מהן מזהב.

יש לציין כי האלוף האולימפי היוצא בקרב רב התברג למשלחת היפנית רק ברגע האחרון לאחר שסבל ממספר פציעות בשנים האחרונות. אוצ'ימורה הגיע בכושר פחות אופטימלי מבחינתו, אך עדיין קיווה להגיע לגמר אולימפי אחרון.

אירועים ושידורים טוקיו 2020
בחירה לפי יום:
ישראלים
מומלצים
לכל האירועים >