צפו: קרפאס זכה במדלית הזהב באופני כביש

האקוודורי תקף בעליה המכרעת. כסף לוואן ארט, ארד לפוגצ'אר

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  24.07.21 - 10:58

תגיות: אופני כביש

תחילת כתבה

ריצ'ארד קרפאס האקוודורי זכה היום (שבת) במדליית הזהב באופני כביש אחרי שחצה ראשון את קו הסיום בפוג'י - 234 ק"מ מטוקיו. הישג ענק למטפס המדופלם שהגיע למקום השלישי בטור דה פראנס רק לפני שישה ימים. זוהי מדליה שלישית בסך הכל למדינה הדרום אמריקאית הצנועה.

בספרינט לקו הסיום הגיעו אחרי דקה ושבע שניות הרודפים. ווט ואן ארט אחד ממצטייני טור 2021 סיים שני והעניק את מדלית הכסף לבלגיה. אלוף הטור דה פראנס, טדיי פוגצ'אר, שהיה אחד הפייבוריטים להפוך להיות אלוף אולימפי, הסתפק במדליית הארד אחרי פוטו פיניש דרמטי במיוחד. הסלובני ינסה את כוחו בהמשך השבוע בקרב נגד השעון. 

באוקה מולמה (הולנד) סיים רביעי ומייקל וודס (קנדה) במקום החמישי. מקנוטלי (ארה"ב), דויד גודו (צרפת), ריגוברטו אוראן (קולומביה), אדם ייטס (בריטניה) ומקס שאכמן (גרמניה) השלימו את העשירייה הראשונה במרוץ האופניים הראשון של המשחקים האולימפים.

קרפאס היה הרוכב החזק ביותר כשתקף 25 קילומטרים לסיום המרוץ שהתנהל בתנאי לחות וחום גבוהים. ברנדון מקנולטי מארה"ב היה היחיד מקבוצת הבורחים שהצליח לגשר אליו, אבל 5.8 ק"מ לפיניש, קרפאס, זוכה הג'ירו ב-2019, הגביר הילוך ודהר כל הדרך לקו הסיום כשהוא חוצה אתה קו לאחר 6 שעות ולא פחות מ-5,000 מטרים של עליות במצטבר.

יש לציין כי קרפאס הוא גם הרוכב הראשון בתולדות המשחקים שזוכה במדלית זהב לאחר שכבר עמד על הפודיום בשלושת הגרנד טורים: הטור דה פראנס (מקום 3 ב-2021), ג'ירו ד'איטליה (מקום 1 ב-2019) ו-וואלטה אספניה (מקום 2 ב-2020).

אירועים ושידורים טוקיו 2020
בחירה לפי יום:
ישראלים
מומלצים
לכל האירועים >