עושים סדר: המצב של ספיצ'קוב וכהן

שיטת הניקוד, המרחק מהשלישייה והסיכון שחייבים לקחת. אחרי 6 שיוטים, המדליה בהישג יד. אז מה משמעות התוצאות שלהם עד עכשיו ואיך צריך להסתכל על כל שיוט? ההסבר המלא פה

שירי אלג'ם, שליחת ערוץ הספורט לטוקיו
שירי אלג'ם, שליחת ערוץ הספורט לטוקיו  26.07.21 - 14:52
תחילת כתבה

לאחר יום השיוטים השני, מחצית התחרות בטוקיו 2020, קטי ספיצ'קוב ויואב כהן שמרו על מרחק סביר מהפודיום כאשר שניהם ממוקמים במקום ה-5 הכללי. כעת נותרו שישה שיוטים עד לסיום התחרות, והישראלים יהיו חייבים לפרוץ קדימה כדי לזכות במדליה בסופה של התחרות. אז מה הם בעצם יצטרכו לעשות, וכיצד נספרות הנקודות בתחרות השייט? הכל כאן.

בתחרות השייט (של הגברים והנשים) ישנם 12 שיוטים. המטרה בכל שיוט היא לסיים כמובן כמה שיותר גבוה, וככל שמסיימים יותר גבוה מקבלים פחות נקודות. המנצח בתחרות בסופו של דבר הוא זה שמסיים עם כמות הנקודות הנמוכה ביותר. במסגרת שיוט המדליות, אליו מגיעים 10 שייטים, הנקודות מוכפלות (כלומר מי שסיים ראשון יקבל 2 נקודות במקום נקודה, ומי שסיים במקום ה-10 יקבל 20 נקודות), מצב שעשוי לגרום למהפכים של הרגע האחרון. בנוסף, לכל שייט מורידים את הניקוד של השיוט החלש ביותר שלו. לדוגמא, כרגע בשיוט החלש ביותר שלו יואב כהן סיים במקום ה-12, ונכון לרגע זה השיוט הזה לא ייחשב בניקוד הסופי.

בתמונות הבאות תוכלו לראות את הדירוג הנוכחי של פסגת התחרות. מ-1 ועד 12 אלה מספר השיוטים. Total Points הם סך הנקודות הכלליות שהשיגו השייטים בתחרות. Net Points הם כלל הנקודות בניכוי השיוט החלש ביותר, והן הקובעות בסופו של יום.

לפרוץ קדימה ולקחת סיכונים
לאחר שישה שיוטים, קטי ספיצ'קוב מדורגת במקום ה-5, עם 37 נקודות (27 בניכוי השיוט החלש ביותר). היא סיימה את כלל השיוטים של עד כה בעשירייה הראשונה (פעמייים במקום ה-3), אך שלוש המובילות שכרגע נוגעות במדליה סיימו לפחות פעם אחת במקום הראשון והשני. בפער כרגע בין סגנית אלופת העולם הישראלית למקום השלישי הוא 11 נקודות.

יואב כהן ממוקם במצב די דומה. הוא נמצא במקום החמישי עם 42 נקודות כלליות (ו-30 נקודות בניכוי השיוט החלש). כרגע הפער בינו לבין המקום השלישי עומד על 10 נקודות, כאשר רוב המובילים עליו סיימו במקום הראשון לפחות פעם אחת. כהן סיים פעם אחת במקום השני, אך בשאר השיוטים לא הצליח להיכנס לשלישייה.

כעת, כשנותרו עוד שישה שיוטים בלבד, יצטרכו הישראלים לחשוב על המדליה ולהתחיל לקחת יותר סיכונים על מנת לסיים במקומות הראשונים ולצמצם את הפער. חשוב לזכור כי שיוט המדליות נחשב כניקוד כפול ויכול לעזור לשייטים שמדורגים קרוב למדליה, אך זה כמובן במידה והם יצליחו להתברג במקומות הראשונים.

אירועים ושידורים טוקיו 2020
בחירה לפי יום:
ישראלים
מומלצים
לכל האירועים >