בין תקווה לאכזבה: היום ה-3 של המשלחת

אנסטסיה גורבנקו המשיכה לשבור את תקרת הזכוכית בבריכה, כשבמקביל יואב כהן וקטי ספיצ'קוב שמרו על הסיכוי למדליה בים. באולם הג'ודו הישראלים הודחו וסיימו את דרכם מוקדם משקיוו

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  26.07.21 - 20:00
תחילת כתבה

שלושה ימים במשחקים האולימפיים כבר מאחורינו. בינתיים, המשלחת הישראלית המעוטרת במדליית הארד של אבישג סמברג מיום המשחקים הראשון, המשיכה היום (שני) להתחרות על אדמת יפן.

במרכז העניינים, אנסטסיה גורבנקו עלתה לגמר ה-100 מ' גב, תמנע נלסון לוי וטוהר אבוטבול התקרבו למדליה על מזרן הג'ודו, אך הודחו בבית הניחומים וקטי ספיצ'קוב ויואב כהן, גולשי הניל פרייד, שמרו על הסיכוי למדליה.

אנסטסיה גורבנקו - שחייה 100 מטר גב, גמר ו-200 מטר מעורב חצי גמר
השחיינית הישראלית בת ה-17 רשמה היום פרק ענק בתולדות השחייה הישראלית לאחר שהעפילה לגמר ה-100 מטר גב. מדובר בגמר הרביעי בהיסטוריה האולימפית של השחייה הישראלית, כשלראשונה מדובר באישה שמגיעה אל המעמד היוקרתי. גורבנקו רשמה זמן של 59.30 שניות בחצי הגמר, סיימה שמינית בסיכום חצאי הגמר ובנוסף לכל אלה גם שברה על הדרך שיא ישראלי.

מעט מאוחר יותר, השחיינית גם עלתה לחצי הגמר ב-200 מעורב לאחר שקבעה תוצאה של 2:10.21, שהעמידה אותה במקום ה-7 מתוך 16 המעפילות, תוך שהיא מתקרבת עד ל-22 מאיות משיא ישראל. גורבנקו תתחרה ב-04:51 לפנות בוקר בגמר ה-100 מטר גב, והחל מ-05:58 בחצי הגמר ב-200 מעורב.

קטי ספיצ'קוב - גלשני ניל פרייד, מקום 5
יומיים של שיוטים מאחורינו בנמל אנושימה, וסגנית אלופת העולם עדיין נמצאת בתמונת המדליות. ספיצ'קוב סיימה את השיוט הרביעי במקום ה-7, את השיוט החמישי במקום ה-10 (החלש ביותר עד כה) ואת השיוט השישי במקום ה-3. בעקבות כך היא ניצבת במקום ה-5 הכללי עם 37 נקודות, מרחק 14 נקודות ממדליה, לפני זריקת השיוט החלש ביותר.

יואב כהן - גלשני ניל פרייד, מקום 5
גם השייט נמצא עמוק בתוך העשירייה הראשונה בתחרות הגברים המקבילה. כהן סיים את השיוט הרביעי במקום ה-7, כמו גם בשיוט החמישי, כשבשיוט השישי הוא חצה את קו הסיום במקום ה-8. בעקבות התוצאות שלו עד כה, כהן נמצא במקום החמישי בדירוג, מרחק 10 נקודות ממדליית הארד לפני ניכוי השיוט החלש.

אנדי מורז - שחייה 200 מטר חופשי
נציגה ישראלית נוספת קפצה הבוקר למים, אך לצערה לא נחלה אכזבה וסיימה את המקצה שלה בזמן של 1:58.97, מה שהספיק לה רק למקום ה-19, מרחק 64 מאיות מהכרטיס לחצי הגמר. עם זאת, מורז לא סיימה את דרכה בטוקיו וביום רביעי היא תתחרה ב-100 מטר חופשי, כשבהמשך תקח חלק גם ב-50 מטר חופשי ובמשחה השליחים 4X100 מעורב מיקס.

תמנע נלסון לוי - ג'ודו, עד 57 ק"ג, מקום 7
הג'ודאית הישראלית קיוותה להגיע לפסגה אדירה, אך סיימה את דרכה במשחקים האולימפיים עם אכזבה. נלסון לוי ניצחה בקרב הראשון שלה בשמינית הגמר, אליו העפילה אוטומטית, אך הפסידה ברבע הגמר לצוקסה יושידה היפנית ונשרה לבית הניחומים בו נכנעה לקאיה קייזר הסלובנית והודחה מהתחרות במקום ה-7.

טוהר אבוטבול - ג'ודו, עד 73 ק"ג, מקום 7
גם הנציג השני של נבחרת הג'ודו הישראלית במשחקים האולימפיים סיים מוקדם יותר את דרכו. בוטבול העפיל אוטומטית לשמינית הגמר, שם ניצח את אלוף אירופה מ-2020 את ויקטור סטרפו ממולדובה. לאחר מכן הפסד לצ'נגרים אן מדרום קוריאה הביא אותו לבית הניחומים, שם נכנע לארתור מרגלידון הקנדי, מה שהביא לסוף הדרך שלו על אדמת יפן עם המקום ה-7 בידו.

מישה זילברמן, בדמינטון
הישראלי קיווה להשיג היום את הכרטיס המיוחל לשמינית הגמר, אך לצערו לא יהיה תלוי בעצמו לאחר שנכנע 2:1 למארק קליו ההולנדי. המשמעות היא שזילברמן אינו תלוי בעצמו, למעשה, על מנת להעפיל לשלב הבא הוא יקווה שהיריב ההודי, אותו ניצח במשחק הפתיחה, יגבור על קליו ההולנדי - מה שיבטיח לו את הכרטיס לשמינית.

שחר שגיב ורן שגיב - טריאתלון, מקום 20 ו-35 בהתאמה
זוג האחים עלו הלילה ולקחו חלק באחד מענפי הספורט הקשים ביותר - הטריאתלון. שחר, האח הגדול לבית משפחת שגיב, הרשים וסיים במקום ה-20 והמכובד בעוד רן הגיע למקום ה-35.

שי קקון - לייזר רדיאל, מקום 30
חוזרים לים, הגולשת בת ה-18 סיימה את יום השיוטים השני שלה במקום ה-31 בדירוג הכללי, זאת לאחר שבשיוט הראשון של היום סיימה במקום ה-38 ואת השיוט השני במקום ה-18.

שלומי חיימי - אופני הרים, מקום 33
הרוכב הישראלי עלה להופעתו השניה במשחקים האולימפיים, וחצה את קו הסיום בפיגור של 11:44 דקות אחרי המנצח תומאס פידקוק, מה שהספיק לו רק למקום ה-33.

אירועים ושידורים טוקיו 2020
בחירה לפי יום:
ישראלים
מומלצים
לכל האירועים >