"כבר חשבתי שזה לא יקרה": הגאולה של טום דיילי

מנער פלא לאכזבה, הקופץ למים הבריטי חגג זכייה במדליית זהב

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  26.07.21 - 18:44
תחילת כתבה

טום דיילי, שהפך לשם מוכר בכל בית בבריטניה כבר אחרי הופעת הבכורה שלו בבייג'ין 2008 בגיל 14 בלבד, סגר היום (שני) מעגל עם זכייה ראשונה במדליית זהב אולימפית. דיילי, שידע בקריירה עליות והישגים מדהימים לצד התרסקויות ואכזבות, היה בעננים לאחר שקיבל את מדליית הזהב עבור זכייתו בתחרות הקבוצתית מ-10 מטרים, ביחד עם שותפו מאטי לי.

"אני עדיין לא יכול להאמין שזה קרה", אמר טום דיילי בסיום, "הרגע הזה שהכתירו אותנו כאלופים אולימפיים היה מדהים. הייתי בהלם מוחלט. אני קופץ למים כבר 20 שנה. מגיל 7. מדהים שסוף סוף יש לי זהב על הצוואר. כבר חשבתי שלא אצליח להשיג את המקום הראשון במשחקים האולימפיים".

דיילי היה השם החם ביותר לקראת המשחקים האולימפיים בלונדון 2012 וכיכב באינספור שלטי חוצות לקראת התחרויות - בעיקר בזכות זכייתו במדליית הזהב האישית בקפיצה מ-10 מטרים באליפות העולם ברומא ב-2009. בסופו של דבר, אומה שלמה התאכזבה ממנו כשלקח רק את הארד האישי אז. 4 שנים לאחר מכן הוסיף מדליית ארד נוספת בתחרות הקבוצתית בריו.

היום, בגיל 27, כשהוא כבר מזמן לא ילד הפלא של המשלחת הבריטית, הוא סגר מעגל עם מדליית זהב ראשונה ומדליה אולימפית שלישית. דיילי יתחרה בהמשך גם בתחרות האישית - קפיצות למים מ-10 מטרים לגברים.

אירועים ושידורים טוקיו 2020
בחירה לפי יום:
ישראלים
מומלצים
לכל האירועים >