סימון ביילס פרשה מהתחרות הקבוצתית בגלל "סיבה מנטלית"

אחרי התרגיל הלא מוצלח בסוס הקפיצות, המתעמלת האמריקאית נטשה את אולם ההתעמלות. לאחר דיווחים על פציעה, מאמנה הודה: "הסיבה היא מנטלית". צ'יילס תחליף אותה. כל הפרטים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  27.07.21 - 14:19
תחילת כתבה

דרמה באולם ההתעמלות: סימון ביילס, אולי השם הכי מסקרן של אולימפיאדת טוקיו 2020, פרשה מהתחרות הקבוצתית לאחר תרגיל לא מוצלח בסוס הקפיצות. תחילה נראה היה כי מדובר בפציעה, אך בהמשך מאמנה הודה: "ביילס פרשה בגלל סיבה מנטלית, ולא בגלל פציעה".

ביילס החלה את התרגיל בצורה טובה, אך נחתה לא טוב והשיגה ציון 13.766 - ציון יחסית פושר ביחס למה שהתרגלנו לראות מהמתעמלת. עם ירידתה מהמזרן, החלו לצוץ הדיווחים על הפציעה ודקות מאוחר יותר גם הגיעה הפרישה מהתחרות הקבוצתית. מי שתחליף את ביילס בשלב זה היא ג'ורדן צ'יילס.

למרות שברשת NBC טענו שמאמן הנבחרת הודה שמדובר בקריסה מנטלית, איגוד ההתעמלות האמריקאי פירסם הודעה רשמית ובה כתב ש"ביילס פרשה מסיבה רפואית (medical issue), ותיבדק בימים הקרובים כדי לדעת האם תוכל להמשיך להתחרות".

בהמשך, ביילס חזרה לאולם ו"זרעה" תקווה בקהל האמריקאי - אך לאחר מכן התברר כי היא שבה רק כדי לשוחח עם חברותיה לנבחרת ולהסביר להן שהיא מחוץ לתחרות. ביילס חיבקה את חברותיה ופינתה את מקומה לצ'יילס.

כזכור, ביילס בת ה-24 הפכה לאישה הראשונה מאז 1992 שעלתה לכל ששת הגמים האולימפיים האפשריים. את המשחקים בטוקיו ביילס התחילה ברגל שמאל, כשיצאה מהמזרן בתרגיל הקרקע ונחתה לא טוב בתרגיל סוס הקפיצות.

רק אתמול ביילס פירסמה פוסט באינסטגרם בו כתבה: "זה היה יום לא קל, אבל עברתי את זה. אני באמת מרגישה לפעמים את המשקל של העולם על הכתפיים. אני יודע שאני גורמת לזה להיראות כאילו הלחץ לא משפיע עלי, אבל לעזאזל, לפעמים זה קשה. האולימפיאדה הזו היא לא בדיחה".

בהמשך, יש לציין, נבחרת ארה"ב לא כל כך הצליחה להסתדר ללא ביילס ואיבדה את מדליית הארד לנבחרת הוועד האולימפי הרוסית.

אירועים ושידורים טוקיו 2020
בחירה לפי יום:
ישראלים
מומלצים
לכל האירועים >