היסטוריה: נבחרת השליחים בגמר בטוקיו

אנסטסיה גורבנקו, איתי גולדפאדן, גל כהן גרומי ואנדי מורז רשמו שיא ישראלי מדהים ב-100X4 עם 3:43.94 דקות. אביב ברזלי עלתה לחצי ב-200 גב, תומר פרנקל סיים במקום ה-21 ב-100 פרפר

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  29.07.21 - 14:35
תחילת כתבה

בווידאו למעלה: צפו במשחה של השליחים

בצל האכזבה מהג'ודו, בשחייה אנחנו מקבלים קצת חיוכים. נבחרת השליחים 100X4 מטרים מעורב מיקס (מעורב גם במינים וגם בסגנונות השחייה) העפילה היום (חמישי) לגמר במשחקים האולימפיים בטוקיו 2020. היא סיימה במקום השמיני במוקדמות ונכנסה לספרי ההיסטוריה.

אנסטסיה גורבנקו (גב), איתי גולדפאדן (חזה), גל כהן גרומי (פרפר) ואנדי מורז (חתירה) קבעו על הדרך שיא ישראלי מדהים כשהגיעו לקו הסיום אחרי 3:43.94 דקות, כשהשיא הקודם היה 3:48.06 דקות. בגמר ביום שבת הישראלים יתחרו מול בריטניה, ארה"ב, סין, אוסטרליה, איטליה, הולנד והנבחרת של הוועד האולימפי הרוסי.

עוד לפני כן, שחיינית נוספת הגיעה להישג יפה - אביב ברזלי, עבורה זוהי הופעה ראשונה באולימפיאדה, עלתה לחצי הגמר ב-200 מטרים גב. היא סיימה במקום ה-15 במוקדמות עם זמן של 2:11.13 דקות. כמו כן, תומר פרנקל סיים במקום ה-21 ב-100 מטרים פרפר.

במשלחת השחייה כולה נשמעו מרוצים: "זאת התחרות הגדולה בהיסטוריה של השחייה הישראלית".

צפו במשחה של ברזלי >>>

לאחר ההישג, ארבעת חברי נבחרת השליחים דיברו מול המיקרופון של שליחתנו לטוקיו, שירי אלג'ם. איתי גולדפאדן אמר: "זה פשוט מטורף. בסך הכל משחה שליחים ראשונים שעולים לגמר, ועוד שליחים מיקס מעורב שזו פעם ראשונה. זו חוויה לא נורמאלית ואנחנו עדיין בשוק טיפה. זה היה משחה של החיים והיה כיף".

גל כהן גרומי נשאל לגבי העובדה שהוא לא השתתף במשחה האישי של ה-100 פרפר: "זו הייתה החלטה קבוצתית שאו תומר (פרנקל) או אני נוותר על המשחה האישי ב-100 פרפר בשביל שנוכל לשחות את השליחים הכי טוב שאפשר. אני חושב זו הייתה החלטה מדהימה של המאמנים וגם שלנו כקבוצה. והנה, עובדה, עשינו את הגמר הזה".

אנדי מורז אמרה: "רוצים לתת הכל. זה היה כיף ויהיה כיף גם מחר". אנסטסיה גורבנקו סיכמה: "זה ממש כיף, במיוחד עם נבחרת שליחים כזו. להיות בפעם הראשונה בשליחים זה מיוחד, לכולנו כאן. אנחנו מחכים בקוצר רוח לגמר".

אירועים ושידורים טוקיו 2020
בחירה לפי יום:
ישראלים
מומלצים
לכל האירועים >