בתום מאבק גדול: צפו בששון מודח מטוקיו אחרי הפסד לרינר

הכי קשה שיש: מדליסט הארד מריו סיים את דרכו לאחר שנכנע בווזארי בקרב הראשון לאלוף האולימפי מריו ואגדת הג'ודו. הישראלי היה אקטיבי ויזם, אך לא השיג ניקוד מול הצרפתי

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  30.07.21 - 06:11
תחילת כתבה

יש הגרלה קשה, ויש הגרלה בלתי אפשרית. אורי ששון קיבל את היריב הקשה מכל - טדי רינר כבר בקרב הראשון שלו בטוקיו. הישראלי עשה את המיטב מבחינתו ונתן פייט לא קל לרינר, אך לבסוף אגדת הג'ודו מצרפת השיג ווזארי ובכך הכריע את ההתמודדות. ששון סיים את דרכו בתחרות האישית במשחקים האולימפיים.

 • כל החדשות, הרגעים הדרמטיים וטבלת המדליות - במתחם טוקיו 2020
 • רינר, פעמיים אלוף אולימפי במשקל 100+ (לונדון 2012, 2016) ובעל 10 מדליות זהב מאליפויות העולם בג'ודו, הגיע לתחרות האולימפית הרביעית שלו כשהוא כלל לא מדורג. מדוע? רינר מיעט מאוד להתחרות מאז הזכייה באליפות העולם בבודפשט ב-2017. בנבחרת הג'ודו ידעו שהמכשול המרכזי שיכול לעמוד מול ששון בסיבוב המוקדם הוא רינר, כאשר לצערם החשש הזה התממש. אגב, רינר עצמו הפסיד בקרב לאחר מכן לסגן אלוף העולם טמרלאן בשאייב.

  צפו באיפון הקליל של רינר בסיבוב הראשון >>

  ששון נתן את אחד הקרבות הטובים שלו השנה, אבל גם זה לא הספיק. הישראלי היה אקטיבי מאוד בפתיחת הקרב ויזם התקפות שוב ושוב נגד רינר, שמנגד הקפיד בעיקר להשתמש בתרגילי הקרבה. כדקה וחצי בתוך שמינית הגמר ששון נכנס לתרגיל והצליח להפיל את הצרפתי הענק, אך פספס במעט את הווזארי. לאחר 1:57 דקות השיג האלוף האולימפי מלונדון ומריו את הווזארי המיוחל מבחינתו.

  הישראלי המשיך ליזום ולא ויתר עד השנייה האחרונה, אך רינר ידע להתגונן היטב ולשמור על היתרון עד לסיום. זה הניצחון החמישי של רינר מול ששון (0:5), כאשר יש לציין שבשני הקרבות במשחקים האולימפיים - בחצי הגמר בריו והיום בטוקיו - מדליסט הארד מ-2016 גילה יכולת טובה מאוד ונאבק עד הסוף.

  אירועים ושידורים טוקיו 2020
  בחירה לפי יום:
  ישראלים
  מומלצים
  לכל האירועים >