כמעט נגע בפודיום: יואב כהן סיים רביעי בגלשני ה-RS:X

דרמת ענק בטוקיו: הישראלי הגיע לשיוט המדליות כמעט ללא סיכוי, פסילה של מועמדים הציבה אותו למשך מספר דקות במקום ה-3. קון בי הסיני קטף את הארד בפער של נקודה אחת בלבד

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  31.07.21 - 10:21

תגיות: גלשני RSX

תחילת כתבה

אף אחד לא ציפה לדרמה שהתחוללה הבוקר (שבת) בים בטוקיו. יואב כהן, שהגיע לשיוט המדליות מהמקום השביעי ועם סיכוי קלוש ותאורטי בלבד להגיע לפודיום, ראה פסילות של מועמדים ושעט קדימה בדרך למקום הראשון בשיוט המדליות. על אף שברגעים מסוימים ניצב שלישי בדירוג הכללי, קון בי הסיני צמצם את הפער וכהן סיים במקום הרביעי ועם המחמאות.

אז מה בעצם קרה בשיוט המדליות? כהן התחיל מצוין והוביל את השיוט לכל אורכו. עם ההגעה למצוף הראשון, השופטים פסלו את מתייה קמבוני האיטלקי ופיוטר מישקה הפולני שהיה מועמד למדליה. גם תומאר גויאר הצרפתי פסל ולמעשה, הגדיל את כמות הניקוד השלילי האפשרי בשיוט.

בסופו של דבר, קיראן באדלו ההולנדי שהבטיח את מדליית הזהב עוד לפני שיוט המדליות חגג בסיום עם 37 נקודות שלילות בלבד, גויאר הצרפתי זכה במדליית הכסף למרות הפסילה עם 74 נקודות - 2 בלבד מיואב כהן. בי הסיני ניצב בין שניהם ויחגוג עם 75 נקודות שלילות שהספיקו לו לארד, כשהישראלי עם 76.

שיוט המדליות של יואב כהן היה למעשה השיוט האולימפי האחרון בדגם גלשני RS:X. עם תום המשחקים האולימפיים יחלו הגולשים להתחרות בדגם החדש, אותו הדגם בו יתקיימו התחרויות במשחקים האולימפיים בפריז 2024.

צפו ביואב כהן ממתין לתוצאה הסופית>>

אירועים ושידורים טוקיו 2020
בחירה לפי יום:
ישראלים
מומלצים
לכל האירועים >