"לא נעים לשמוע שאחד הספורטאים שלך פלאפל"

סמדג'ה ענה למבקרים. פונטי הודה: "הייתי גמור, שבור ותשוש"

מירי נבו, שליחת ערוץ הספורט לטוקיו
מירי נבו, שליחת ערוץ הספורט לטוקיו  31.07.21 - 14:48
תחילת כתבה

במבחן התוצאה, הנבחרת שלו חוזרת הביתה מטוקיו עם מדליה. משה פונטי, יו"ר איגוד הג'ודו הישראלי, יכול קצת לשמוח היום (שבת) אחרי שהחניכים והחניכות של אורן סמדג'ה ושני הרשקו זכו במדליית הארד בתחרות הקבוצתית של המשחקים האולימפיים, זאת אחרי כל האש שקברניטי הענף ספגו לאחר סדרת האכזבות בתחרויות האישיות.

משה פונטי דיבר על הביקורות אחרי טקס המדליות המרגש: "לא רוצה לענות להם בכלל, ולא להגיב בשום מצב. אנחנו נמשיך הלאה להתאמן, לעשות הישגים ולרצות את כל הילדים וההורים והמשפחות שקמו ב-5:00 לראות את הספורטאים והגיבורים האלה. כל מה שכתבו עלינו ומה שנאמר בטל בשישים. מביאים בתים שלמים לצפות ולראות ב-5:00 בבוקר את החבר'ה האלה. אורי (ששון) עם שתי מדליות אולימפיות וזה מטורף".

בראיון שהעניק לערוץ הספורט, פונטי הוסיף: "אני אגיד לכם את האמת, קרה נס היום. הנס שקרה לספורטאים שלנו, הוא שהם הקשיבו למאמנים, הקשיבו לי. הם נתנו את הכל, עשו כל מאמץ כדי לנצח ולהביא מדליה אולימפית. לא הלך לנו השבוע, אתה מגיע עם שני ספורטאים לקרב על המדליה והם לא מנצחים, עוד שלושה ספורטאים במקום ה-7 והם לא עושים את מה שצריך לעשות. אני הייתי גמור, שבור, תשוש מכל המחשבות האלו שאני לא מביא מדליה אולימפית, אבל הגיע היום וכולם התאספו וכולם התאגדו ועשו מאמץ אדיר כדי לנצח את המדינות הטובות ביותר בעולם בג'ודו".

"אני הבאתי מדליות בברצלונה, ואתם הייתם שם, אני זוכר", המשיך פונטי. "אנחנו יודעים להגיע להישגים, רציתי ליצור מצב שבטוקיו נביא לפחות מדליה אחת כדי ליצור רצף ומסורת יוצרת הישגים. אני לא מתבייש להגיד שאני רוצה מדליות. אני רוצה להצליח ולנצח ולקבל מדליות אולימפיות, בשביל זה אנחנו עובדים 4 שנים".

אורן סמדג'ה הוסיף: "מבחינתי זה יום מאוד משמעותי, ב-29.7.1992 נפתח המחסום הגדול ביותר בספורט הישראלי, אני ומשה פונטי עשינו מדליה וגאווה לספורט הישראלי. אמרתי לחבר'ה כמה היום חשוב, להוביל את הנבחרת לעוד משהו אולימפי. יום קסום, יום מדהים".

על השינויים בסגל הקבוצתי, הוסיף אורן סמדג'ה: "החלטה משותפת. גם אני וגם שני התייעצנו, וכמובן שפונטי. לשתף את שגיא עם הגב לקיר מול אלוף אירופה ואחד הטובים בעולם, ידעתי שהחלטה כזו תיתן לו הזדמנות להוכיח את עצמו ולזכות במדליה אחרי שלא כל כך הצליח בתחרות האישית. אני חושב שכל אחד תיפקד בצורה מדהימה וזה הלך לנו בדיוק כמו שרצינו".

"ידענו מה המטרות והגענו עם כח גדול", הוסיף המאמן. "בתחרות האישית והקבוצתית שמנו בראש את הדברים ולרגע לא ויתרנו. קרו פה דברים שלא רצינו שיקרו, אבל בסה"כ שירה ראשוני התמודדה על מדליה ושמאילוב התמודד על מדליה. זה מעיד על כמה קרובים היינו. לא נדבר פה על המסקנות שלנו, לא בתקשורת. הכפישו והעליבו אותנו, לא נעים לנו לקרוא בבוקר שאחד הספורטאים שלנו פלאפל. ידענו לשים רעשי רקע בצד. עשינו את זה בגדול".

צפו בראיון של סמדג'ה >>

אירועים ושידורים טוקיו 2020
בחירה לפי יום:
ישראלים
מומלצים
לכל האירועים >