גיבורים כחול-לבן: צפו בסיכום היום השמיני

מדליה קבוצתית בג'ודו, יואב כהן סיפק דרמה וגמר השליחים בבריכה. השבת בטוקיו האירה פנים למשלחת הישראלית עם הישג אחד אדיר וכמה רגעים מיוחדים ומרגשים. צפו בקליפ הסיכום

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  31.07.21 - 18:48
תחילת כתבה

היום השמיני של המשחקים האולימפיים בטוקיו הגיע לסיומו, וכמו ביום שבת שעבר, גם הפעם המשלחת הישראלית זכתה במדליית ארד. אחרי שאבישג סמברג עשתה זאת בטקוואנדו, נבחרת הג'ודו רשמה הישג נפלא כשניצחה את רוסיה בקרב על הארד והביאה כבוד גדול לישראל.

בדרך למדליה, הג'ודאים גברו 3:4 על איטליה, הפסידו 4:3 לצרפת החזקה ונשרו לבית הניחומים, שם ניצחו 2:4 את ברזיל. השיא הגיע בקרבות על מדליית הארד מול המשלחת הרוסית, שאמנם עלתה ליתרון אך הג'ודאים והג'ודאיות בכחול-לבן התעלו והשיגו 1:4 גדול בדרך למדלייה מספר 11 בהיסטוריה של המדינה.

עוד קודם ומשום מקום, יואב כהן קיבל הזמנות לזכות גם הוא במדליית ארד, כששייטים בכירים נפסלו בשיוט המדליות. הישראלי הצעיר ניצל זאת וחצה ראשון את קו הסיום, אבל קון בי הסיני הצליח לסיים רביעי ועקף את כהן בנקודה בדירוג הסופי. הישראלי נותר עם המחמאות וצבר ביטחון רב לקראת פריז 2024.

נישאר במים, הפעם בבריכת השחייה, שם נבחרת השליחים 4X100 מטרים מיקס מעורב גמרה את הגמר ההיסטורי במקום השמיני ורשמה הופעה מכובדת מאוד. אנסטסיה גורבנקו (גב), איתי גולדפאדן (חזה), גל כהן-גרומי (פרפר) ואנדי מורז (חתירה) סיימו את המשחה בזמן של 3:44:77.

הקשת איתי שני הפך לאחת ההפתעות הנעימות של המשלחת הישראלית לאחר שסיים את דרכו בשמינית הגמר. הישראלי פגש בשמינית את צ'י צ'ון טאנג מטאיפיי, שדורג 12 בטורניר האולימפי ונכנע 6:5 רק לאחר שוט-אאוט מורט עצבים. שני אמנם יכול להיות מאוכזב מההפסד הדרמטי, אך ללא ספק שבע רצון מההופעה האולימפית הראשונה שלו. פריז כבר מעבר לאופק.

אירועים ושידורים טוקיו 2020
בחירה לפי יום:
ישראלים
מומלצים
לכל האירועים >