יש עוד למה לצפות: הישראלים שנותרו בטוקיו

אשרם וצ'מטאי, אבל לא רק. הלו"ז של נציגינו שטרם התחרו

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  05.08.21 - 11:00

תגיות: טוקיו 2020

תחילת כתבה

שלוש מדליות ולא מעט היסטוריות. המשחקים האולימפיים בטוקיו 2020 היו עד כה הטובים ביותר של ישראל אי פעם, עם מדליית זהב מדהימה של ארטיום דולגופיאט בענף ההתעמלות מכשירים, מדליית ארד של אבישג סמברג בטקוואנדו ועוד מדליית ארד של נבחרת הג'ודו הקבוצתית. שני שלישים מהאולימפיאדה כבר עברו, אבל עוד נותרו לא מעט תחרויות מעניינות וכן עוד נציגים ונציגות בכחול-לבן. אז מי טרם התחרו? עושים לכם פה סדר:

הספורטאית הבולטת ביותר שעדיין לא נכנסה למעגל התחרויות היא לינוי אשרם. המתעמלת האמנותית, שסומנה כמועמדת הכי בכירה למדליה, תקיים את מוקדמות הקרב רב שלה ביום שישי בבוקר החל מ-4:20. לצידה תתחרה גם ניקול זליקמן, ולמחרת יתקיים הגמר. ביום שבת גם ייחלו המוקדמות של התחרות הקבוצתית, וחמש הנציגות של נבחרת ישראל תשתתפנה.

באתלטיקה עדיין יש את כל רצי ורצות המרתון: בלילה שבין שישי לשבת (החל משעה 1:00) ירוצו הנשים, לונה צ'מטאי-סלפטר ומאור טיורי, ובלילה שבין שבת לראשון (אותה שעה) ירוצו הגברים, מארו טפרי, גירמה אמרה ואיימרו עלמיה. כמו כן, סלאמוויט באיולין-טפרי צריכה עדיין להשתתף בגמר ריצת ה-10,000 מטרים, ביום שבת בשעה 13:45.

פרט לכך, ברכיבה על סוסים, אחרי שאשלי בונד לקחה חלק בגמר הקפיצות במקצה היחידים, מחר יתקיים המקצה הקבוצתי בו שלושה מרביעיית הרוכבים של נבחרת ישראל יתחרו ביחד.

הלו"ז המסודר:
יום שישי ה-6 באוגוסט:
* 4:20 - התעמלות אמנותית, לינוי אשרם וניקול זליקמן במוקדמות (קרב רב יחידות)
* 13:00 - רכיבה על סוסים, נבחרת ישראל במוקדמות (תחרות הקפיצות הקבוצתית)

יום שבת ה-7 באוגוסט:
* 1:00 - אתלטיקה, לונה צ'מטאי-סלפטר ומאור טיורי (ריצת מרתון)
* 4:00 - התעמלות אמנותית, נבחרת ישראל במוקדמות (קרב רב קבוצתי)
* 9:20 - התעמלות אמנותית, לינוי אשרם וניקול זליקמן בגמר (קרב רב יחידות)
* 13:00 - רכיבה על סוסים, נבחרת ישראל בגמר (תחרות הקפיצות הקבוצתית)
* 13:45 - אתלטיקה, סלאמוויט באיולין-טפרי בגמר (ריצת 10,000 מטרים)

יום ראשון ה-8 באוגוסט (היום של טקס הסיום):
* 1:00 - אתלטיקה, מארו טפרי, גירמה אמרה ואיימרו עלמיה (ריצת מרתון)
* 5:00 - התעמלות אמנותית, נבחרת ישראל בגמר (קרב רב קבוצתי)

ומה עוד נשאר בענפים הגדולים האחרים? באתלטיקה יש עוד לא מעט גמרים: למשל גמר הטלת כידון נשים, ריצת 5,000 מטרים גברים, ריצת 400 מטרים נשים וריצות ה-100X4 שליחים גברים ונשים (שישי); גמר קפיצה לגובה נשים, הטלת כידון גברים, ריצת 1,500 מטרים גברים וריצות ה-400X4 שליחים גברים ונשים (שבת).

כמו כן, עוד נותר לחכות לגמרים של לא מעט ענפי כדור: כדורגל נשים (שישי) וגברים (שבת), כדורסל נשים (ראשון) וגברים (שבת), כדוריד נשים (ראשון) וגברים (שבת), כדורעף נשים (ראשון) וגברים (שבת), כדורמים נשים (שבת) וגברים (ראשון), כדורעף חופים נשים (שישי) וגברים (שבת), בייסבול גברים (שבת), והוקי שדה נשים (שישי) וגברים (חמישי). בנוסף, יימשכו הופעות בכורה של מספר ענפים, כולל הגמרים בענף הטיפוס (חמישי ושישי) וכן כניסת ענף הקראטה למעגל התחרויות (חמישי עד שבת).

אירועים ושידורים טוקיו 2020
בחירה לפי יום:
ישראלים
מומלצים
לכל האירועים >