עם עקיפה בסיום: סידני מקלפלין שברה שיא עולם מדהים ב-400 משוכות

אחרי המקצה האדיר בריצת הגברים, האצנית האמריקאית לא נותרה חייבת כשקבעה את הזמן הטוב ביותר, כשעצרה את השעון על 51.46. גם מוחמד שברה את שיא העולם, אך זה הספיק לה רק לכסף

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  04.08.21 - 07:58
תחילת כתבה

אחרי שרק אתמול (שלישי) נשבר שיא העולם ב-400 מ' משוכות גברים על ידי קרסטן ורהולם הנורבגי, גם במקצה הנשים קרה בדיוק אותו הדבר, כאשר סידני מקלפלין האמריקאית קבעה זמן מדהים של 51.46.

הריצה המדהימה של מקלפלין שכמובן זיכתה אותה במדליית הזהב, כאמור שברה את שיא העולם ב-400 משוכות נשים. שיא שהיא קבעה בעצמה רק בחודש יוני האחרון.

כמו בריצה ה-400 משוכות של הגברים, גם האצנית שהגיעה למקום השני, שברה שיא עולם, אך זה כאמור לא הספיק לה. דלילה מוחמד בת ה-31, האמריקאית גם כן, הגיעה במקום השני, שברה את שיא העולם הקיים עם זמן של 51.58, אבל זה הספיק לה רק למדליית כסף, מול מקלפלין שצעירה ממנה בעשר שנים. את מדליית הארד אגב קטפן פמקה בול ההולנדית (52.03).

"זה טרם הכה בי", אמרה מקלפלין הנרגשת לאחר הזכייה בזהב, שכרגע יש לי דרישות מאוד פשוטות לאחרי המירוץ: "אולי סוף סוף אוכל משהו ואשן קצת". בהמשך הוסיפה: "ראיתי את דלילה (מדליסטית הכסף) לפניי וכל מה שחשבתי זה: להמשיך בשלי".

הסגנית, מוחמד, יצאה מעודדת בסיום המירוץ כשאמרה: "הזמן שקבעתי היה מנצח בכל אולימפיאדה בכל שנה. אני כל כך גאה להיות חלק מההיסטוריה הזאת ועוד יותר גאה בבת ארצי, סידני".

זו האולימפיאדה השנייה של שיאנית העולם, מקלפלין, כאשר בזו הקודמת בריו, היא הייתה בסך הכל בת 16 ואפילו לא העפילה לגמר.

אירועים ושידורים טוקיו 2020
בחירה לפי יום:
ישראלים
מומלצים
לכל האירועים >