טוקיו 2020: ישראל הבטיחה את המדליה ה-13 בכל הזמנים

אשרם השלישית לזכות בזהב, ארבעה פודיומים למשלחת בטוקיו. טבלת הזכיות

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  07.08.21 - 12:16

תגיות: טוקיו 2020

תחילת כתבה

אין סיום יותר מתוק מזה! אחרי שפתחה את המשחקים האולימפיים ברגל שמאל, לינוי אשרם התעלתה על עצמה ועשתה את כל הדרך הארוכה למדליה אולימפית. בכך - ואחרי הזכיות של אבישג סמברג, נבחרת הג'ודו הקבוצתית וארטיום דולגופיאט - היא הובילה את המשלחת הישראלית להישג שיא: המשלחת הראשונה שמגיעה לארבע מדליות באולימפיאדה אחת.

כל המדליסטים והמדליסטיות
-
ברצלונה 1992 - יעל ארד (כסף, ג'ודו), אורן סמדג'ה (ארד, ג'ודו)
- אטלנטה 1996 - גל פרידמן (ארד, שייט)
- סידני 2000 - מיכאל קלגנוב (ארד, קיאקים)
- אתונה 2004 - גל פרידמן (זהב, שייט), אריק זאבי (ארד, ג'ודו)
- בייג'ין 2008 - שחר צוברי (ארד, שייט)
- ריו 2016 - ירדן ג'רבי (ארד, ג'ודו), אורי ששון (ארד, ג'ודו)
- טוקיו 2020 - אבישג סמברג (ארד, טקוואנדו), נבחרת קבוצתית (ארד, ג'ודו), ארטיום דולגופיאט (זהב, התעמלות מכשירים), לינוי אשרם (זהב, התעמלות אומנותית)

ברצלונה 1992
יעל ארד הייתה פורצת הדרך עם מדליית כסף (ראשונה ואחרונה לישראל) בתחרות הג'ודו האולימפית הראשונה במסגרת ברצלונה 1992. למחרת, אורן סמדג'ה כבש את לבבות הישראלים עם סדרת איפונים ששלחה אותו עד למדליית הארד.

אטלנטה 1996
8 שנים לפני שקטף תהילת עולם עם מדליית זהב אולימפית באתונה, גל פרידמן זכה במדליית הארד בגלשני מיסטרל באטלנטה.

סידני 2000
משחקי סידני היו יוצאי דופן מבחינת המשלחת הישראלית, כאשר מספר לא מבוטל של ספורטאים הפסידו מדליה בצורה אכזרית (אריק זאבי, שני קדמי וענת פבריקנט, קוסטה מטוסביץ', יורי איבסייצ'יק). ביום ה-16 והאחרון של משחקים, הגיע מיכאל קלגנוב עם מדליית ארד בקיאקים.

אתונה 2004
אריק זאבי עשה את הסיפתח עם מדליית ארד פנטסטית במשקל עד 100 ק"ג בג'ודו, לאחר שניצח בקרב על הארד את אלקו ואן דר חיסט ההולנדי עם איפון בלתי נשכח. מספר ימים לאחר מכן הגיע הרגע הגדול ביותר - גל פרידמן זכה במדליית הזהב בתחרות המיסטרל לגברים. הישג בלעדי ששמור לו עד היום.

בייג'ין 2008
שחר צוברי, שניצח את פרידמן בקרב על הכרטיס היחיד למשחקים בסין, נכנס לנעליו בהצלחה עם מדליית ארד מרשימה. מדובר בפעם הראשונה שגלשני הניל פרייד, בהם נעשה שימוש עד היום, נכנסו לתכנית המשחקים האולימפיים.

ריו 2016
ירדן ג'רבי, אלופת העולם מ-2013, השלימה 4 שנות הכנה עם הישג נהדר ברגע האמת - מדליית ארד במשקל עד 63 ק"ג. אורי ששון הלך בעקבותיה והשלים משחקים מדהימים לנבחרת הג'ודו עם מדליית ארד שניה במשקל מעל 100 ק"ג.

טוקיו 2020
אבישג סמברג זכתה במדליית הארד ביום התחרויות הראשון בטוקיו, כשרשמה יום קרבות פנטסטי בתחרות הטקוואנדו, במשקל עד 49 ק"ג לנשים. היכנסו לסיקור >>

נבחרת הג'ודו של ישראל זכתה בארד בתחרות הקבוצתית, שנערכה לראשונה במשחקים האולימפיים. ניצחונות מדהימים על איטליה (3:4), ברזיל (2:4) ורוסיה (1:4), לצד הפסד לצרפת (4:3) העניקו לאורן סמדג'ה ושני הרשקו וכל החניכים שלהם - גילי שריר, תמנע נלסון לוי, רז הרשקו, שגיא מוקי, פיטר פלצ'יק, אורי ששון, טוהר בוטבול - את המדליה.

ארטיום דולגופיאט אחראי על מדליית הזהב השניה של ישראל בהיסטוריה. המתעמל ניצח בגמר תרגיל הקרקע בטוקיו עם ציון של 14.933 נקודות והביא לישראל מדליה ראשונה בענף התעמלות המכשירים - אחד מענפי הספורט היוקרתיים ביותר בתוכנית האולימפית.

אירועים ושידורים טוקיו 2020
בחירה לפי יום:
ישראלים
מומלצים
לכל האירועים >