"אשרם זכתה בצדק": האיגוד הבינלאומי התערב

הגוף העולמי הודיע: "לא היתה הטיה, השופטים קיבלו איומים על חייהם"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  19.08.21 - 13:31
תחילת כתבה

סאגת לינוי אשרם ודינה אברינה תפסה כותרות בישראל וברוסיה גם אחרי סיומה של אולימפיאדת טוקיו, אבל הבוקר (חמישי) היא התקרבה לסיומה. הסיבה: איגוד ההתעמלות הבינלאומי פירסם הודעה ובה טען ש"הזכיה מוצדקת מאחר ולא הייתה הטיה בשיפוט הגמר".

"הוועדה ביצעה סקירה יסודית לאחר התחרות", נכתב. "בעקבות תהליך זה, אנחנו יכולים לאשר כי לא זוהו הטיות או חריגות בשיפוט הגמר. הוועדה מאשרת לפיכך כי הדירוג והתוצאות של תחרויות ההתעמלות במשחקים האולימפיים ליחידים ולקבוצות הן הוגנות וצודקות. ה-FIG קבעה קריטריונים קפדניים לבחירה אובייקטיבית של שופטים מוסמכים ולא משוחדים, ואנו מרוצים מעבודתינו".

באיגוד הוסיפו: "נחרדנו לגלות שכמה שופטים קיבלו איומים על חייהם והודעות שנאה רבות מאז המשחקים האולימפיים. ניסיונות אלה לערער את יציבות השופטים הינן בלתי מתקבלים על הדעת. לשופטים יש את מלוא התמיכה וניתן לשבח אותם על עבודתם".

מאיגוד ההתעמלות הישראלי נמסר: "לא היה לנו ספק לרגע כי לינוי זכתה במדליית הזהב בזכות כישוריה וביצועיה. אנחנו בהחלט לא מופתעים ממצאי הבדיקה, אבל שמחים שגם איגוד ההתעמלות העולמי מגבה את תוצאות התחרות באופן פומבי ואת עבודת השופטים, שהייתה ללא רבב, ומקווים שבכך תסתיים הסאגה ההזויה הזו״.

אירועים ושידורים טוקיו 2020
בחירה לפי יום:
ישראלים
מומלצים
לכל האירועים >