יום של הכרעות: ספורטאים יוחרגו מהסגר?

בוועד האולימפי אופטימיים לגבי אישור, שיתקבל במהלך היום

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  14.09.20 - 09:59
(וינצ'נזו בליונה)
(וינצ'נזו בליונה)
תחילת כתבה

יום של הכרעות. בוועד האולימפי הישראלי, בוועד הפראלימפי ובהתאחדות אילת (לענפים לא אולימפים) ממתינים להחלטת משרד הבריאות לגבי החרגת הספורט ההישגי מהסגר שייכנס לתוקף ביום שישי. כל הגופים הללו התאגדו יחדיו, וכפי שכבר פורסם כאן אתמול, הגישו בקשה באמצעות משרד התרבות והספורט להחריג את הספורטאים האולימפיים, ולתת להם מעמד של עובדים חיוניים בתקופת הסגר על מנת שיוכלו להמשיך לצאת לאימונים וששגרת האימונים לא תיפגע.

המטרה הראשונה היא לקבל החרגה של הספורטאים שנמנים על הסגלים השונים, אך הבקשה הנוספת היא להחריג באופן כללי את כל הספורט התחרותי. כלומר, שספורטאים שאינם משתייכים לסגלים (למשל ספורטאים צעירים יותר באגודות שונות) גם יוכרו כעובדים חיוניים, או במילים אחרות שהספורט התחרותי ימשיך לתפקד כרגיל.

למרות שאין עדיין החלטות סופיות, בקרב בכירי הספורט קיימת אופטימיות שתינתן החרגה לספורטאי הסגל ויאושר מתווה מסוים שמאפשר להם כאמור להמשיך להתאמן. לגבי הספורט התחרותי בכללותו, המשימה תהיה קשה יותר, אך  כאמור בשלושת האיגודים פועלים במרץ על מנת להשיג את האישור המיוחל.

גילי לוסטיג, מנכ"ל הוועד האולימפי, אמר לערוץ הספורט: "כל גופי הרוחב פועלים ביחד ובתיאום עם משרד הספורט על מנת להסדיר גם את הנושא של עובדים חיוניים לספורטאי הסגל האולימפי וגם להסדיר את המשך הפעילות של הספורט התחרותי. לגבי ספורטאי הסגל האולימפי, זה עניין ברור ומוסכם על כולם ואנחנו מאוד אופטימים שכבר היום יוסדר הנושא".

אירועים ושידורים טוקיו 2020
בחירה לפי יום:
ישראלים
מומלצים
לכל האירועים >