"למען הפלסטינאים": יריבת רז הרשקו תפרוש?

פעילים לוחצים על הסעודית, אחרים התנגדו: "ישראל לא תפגע"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  24.07.21 - 23:42
תחילת כתבה

אחרי שיריבו האלג'יראי של טוהר בוטבול פרש כדי להימנע ממפגש איתו, גם היריבה של רז הרשקו עשויה ללכת בעקבותיו. על פי דיווחים שפורסמו הערב (שבת) בתקשורת הערבית, לחץ כבד מופעל על הג'ודאית הסעודית, טהאני אל-קחטאני, על מנת שתפרוש מהמשחקים האולימפיים בטוקיו.

כזכור, הנציגה של ערב הסעודית הוגרלה להילחם מול הרשקו ביום שישי במשקל של מעל 78 ק"ג - אלא שפעילים סעודים כבר החלו ב"קמפיין" ברשתות במטרה למנוע מהקרב לצאת אל הפועל ולגרום לאל-קחטאני ללכת בעקבותיו של פתחי בורין, יריבו של טוהר בוטבול.

"אם היא באמת מרגישה שפלסטין היא נושא חשוב עבורה", כתבו הפעילים ברשתות, "עליה להתעמת עם מי שמייצג את הישות המשפילה ולהקדיש זת למולדתה ולאנשי פלסטין".

לעומת זאת, פעילים אחרים התנגדו ל"קמפיין" וייצגו את הצד השני במתרס: "אני מקווה שהגיבורה הסעודית שלנו לא תפרוש מהעימות הספורטיבי עם הישראלית ולא תעניק לה ניצחון בעקבות נסיגה. הנושא הוא ספורט לפני הכל, ישראל לא תיפגע מזה".

בוטבול והרשקו, למעשה, לא נמצאים לבד במערכה הפוליטית. גם תמנע נלסון לוי, שעשויה לפגוש את אלדאס סאנדה הסורית בסיבוב השני אם זו תחלוף על פני פריסיץ' מאריקה (עד 57 ק"ג), עשויה להיתקל בבעיה דומה.

אירועים ושידורים טוקיו 2020
בחירה לפי יום:
ישראלים
מומלצים
לכל האירועים >