הגדול מכולם. צפו: ארטיום דולגופיאט זכה בזהב בהתעמלות מכשירים

אין מילים לתאר את ההתרגשות: סגן אלוף העולם, שעלה ראשון מהמוקדמות, ניפק תרגיל מצויין של 14.933 בקרקע והעניק למדינה את המדליה הכי יוקרתית מאז ומעולם. המתעמל המדהים בן ה-24 הפך לישראלי הראשון על הפודיום בענף היוקרתי וקבע שאלו המשחקים המוצלחים שלנו אי פעם

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  01.08.21 - 11:41
תחילת כתבה

היסטוריה ישראלית! מדליית זהב לארטיום דולגופיאט - אלוף אולימפי!

במשך 69 שנים מתמודדת ישראל במשחקים האולימפיים - מהלסינקי 1952 ועד טוקיו. מאות ספורטאים זכו לייצג את ישראל בכחול לבן, בודדים מהם יכולים להתהדר בהישג בלתי נשכח - מדליה אולימפית. והיום (ראשון) הגיע הרגע המתוק ביותר - מדליית זהב אולימפית. ארטיום דולגופיאט חתום ללא ספק על ההישג הספורטיבי הגדול ביותר של ישראל, שניצח בגמר תרגיל הקרקע במשחקים האולימפיים בטוקיו 2020.

מדליית זהב אולימפית בהתעמלות מכשירים, בין הענפים היוקרתיים ביותר במשחקים האולימפיים, לצד אתלטיקה ושחייה. 17 שנים אחרי ההיסטוריה שקבע גל פרידמן עם מדליית זהב בגלשני מיסטרל באתונה 2004, המנון התקווה שוב הושמע על הבמה הספורטיבית הגדולה ביותר שיש.

צפו ברגע ההכרזה על הזכייה של דולגופיאט בזהב >>

זו מדליית הזהב השניה של ישראל וה-12 בכל הזמנים, אחרי מדליית הכסף של יעל ארד בברצלונה ו-9 מדליות ארד נוספות.

חייבים גם להתייחס להיסטוריה של המשלחת הישראלית, שמאזן המדליות שלה במשחקי טוקיו 2020 כבר עומד על 3 - זהב ו-2 ארד. הישג שלא היה כמוהו מעולם. נזכיר - אבישג סמברג זכתה בארד ביום התחרויות הראשון. אמש נבחרת הג'ודו הקבוצתית זכתה גם היא בארד.

 

צפו בהענקת מדליית הזהב ובהשמעת התקווה בטוקיו >>

ניצחון בתום גמר מורט עצבים

דולגופיאט עלה רביעי לגמר הקרקע בידיעה שכבר לפניו שלושה מתעמלים בולטים רשמו ציונים נמוכים למדי, כולל מדליסט הארד בגמר הקרב-רב ניקיטה נגורני, שמעד מספר פעמים וקיבל 13.066 נק' בלבד.

הישראלי ביצע את התרגיל שלו בצורה טובה יחסית עם מעידה אחת מחוץ למזרן, שהובילה להפחתה של עשירית. דולגופיאט קיבל ציון מרשים של 6.6 נקודות על דרגת הקושי ובכך "אפשר" לעצמו להתמודד עם שגיאה אחת. על הביצוע קיבל ציון של 8.433 נק'. הציון הסופי - 14.933 נקודות. אמנם נמוך יותר מהציון במוקדמות (15.2), אך זה הספיק על מנת לעשות היסטוריה.

מתעמלים בולטים נוספים כגון סונגיון ריו הקוריאני, רוטנג שיאו הסיני (סגן אלוף אולימפי בקרב-רב) ומילאד קרימי הקזחי לא הצליחו לחלוף על פניו. דולגופיאט קיבל ציון הזהה לזה של הספרדי ריידרליי ספאטה (14.933), אך הקדים אותו בזכות דרגת הקושי. שניהם קיבלו ציון זהה ברמת הביצוע.

אירועים ושידורים טוקיו 2020
בחירה לפי יום:
ישראלים
מומלצים
לכל האירועים >