גאווה על המסלול: צפו בסיכום היום ה-7 בטוקיו

הגמר ההיסטורי של ישראל על המסלול, עוד אכזבה בג'ודו, הפסד בבייסבול, וגם: היממה הקשה במגרש הטניס של נובאק ג'וקוביץ', מפלה נדירה לטדי רינר ומדליה לאתיופיה ב-10,000

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  30.07.21 - 17:57
תחילת כתבה

היממה השביעית של המשחקים בטוקיו הגיעה לסיומה. בוקר שהתחיל עם עוד אכזבה בנבחרת הג'ודו, נגמר עם הישגים היסטוריים על מסלול הריצה באצטדיון האתלטיקה. בטניס, חלום הזהב של נובאק ג'וקוביץ' נגמר, נבחרת הבייסבול של ישראל לא היוותה יריב לארצות הברית, ובג'ודו, טדי רינר האגדי ספג הפסד נדיר.

זה התחיל עם עוד אכזבה (צפויה), בג'ודו, כאשר אורי ששון הודח מול טדי רינר האגדי כבר בקרב הראשון שלו. בהמשך, הצרפתי רשם הפסד, אירוע היסטורי בפני עצמו, ונאלץ להסתפק במדליית הארד. בג'ודו הנשים קיבלנו רגע מרגש, כאשר טאהן אלקחטאני לחצה את ידה של רז הרשקו הישראלית.

בשחייה, מירון חרותי ואנדי מורז לא הצליחו להעפיל לחצי הגמר במקצים שלהם, ובבייסבול, נבחרת ישראל לא הצליחה להתמודד עם האמריקאים, הפסידה 8:1 ותסיים במקום האחרון בבית. בזכות הפורמט, היא עדיין לא סיימה את דרכה בטוקיו.

אבל הרגעים הגדולים ביותר של ישראל היום, אולי הכי גדולים מאז המדליה של אבישי סמברג ביום שבת, הגיעו מאצטדיון האתלטיקה. חנה קנייזבה מיננקו. קופצת המשולשת הישראלית שאפה להעפיל לגמר אולימפי שלישי בקריירה ועשתה זאת ובגדול כשהשוותה את תוצאת השנה שלה - 14.36 מטרים - ועלתה דרך המקום החמישי במקצה שלה והשמיני בסך הכולל.

במסלול הריצה, סלאמוויט באיולין-טפרי הפכה לישראלית הראשונה בגמר אולימפי על מסלול הריצה מאז 1976. הרצה סיימה את מקצה 5,000 המטרים בתוצאה של 14:53:43 דקות, קבעה שיא ישראלי חדש, וסוף סוף שיחזרה את ההישג של אסתר רוט-שחמורוב, שעשתה זאת בריצת ה-100 מטר משוכות במונטריאול.

בטניס, נובאק ג'וקוביץ' הודח על ישי סשה זברב ולא ישלים שנה בה זכה במדליית זהב ובכל הגראנד סלאמים. בהמשך, הוא הפסיד גם בחצי הגמר הזוגות המעורבים. בגמר ריצת ה-10,000 מטרים, סלמון בארגה זכה במדליית הזהב עבור אתיופיה.

בבריכת השחייה קיבלנו בוקר אדיר עם שיאים אולימפים, מקצים דרטיים, שחיינים אדירים ושיא עולם אחד ענק של טטיאנה שקונמייקר שהפכה לראשונה בהיסטוריה לרדת מ-2:19.00 ב-200 מטר חזה לנשים

הגמר ב-100 פרפר קיילב דרסל התקרב גם הוא לשיא העולם. האמריקאי קבע 49.71, ניפץ את השיא האולימפי ועלה לגמר מהמקום הראשון. שיא אולימפי נוסף נקבע ב-100 מטר חופשי נשים, כשאמה מיקאון השיגה את הזהב במשחה הגמר עם 51.96.

מדליית הזהב הנכספת ב-200 מטר גב גברים הוענקה ליבגני רילוב מהוועד האולימפי הרוסי, שעם 1:53.27 היה הראשון להשלים את המרחק. גם שון וואנג זכה היום בזהב. הסיני עשה את זה ב-200 מעורב עם תוצאה של 1:55.00.

אירועים ושידורים טוקיו 2020
בחירה לפי יום:
ישראלים
מומלצים
לכל האירועים >